Czy ktoś z nich trafi do VIVE?

0

W ostatnim czasie piłka ręczna jest coraz bardziej popularna na Ponidziu. W tym roku dwie drużyny z Buska zagrały w Małopolskiej Lidze Seniorów, a wiele szkół podstawowych realizuje Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej- Dziecięca Piłka Ręczna.

piłkaręczna_festiwal201706

12 maja, w hali przy Kusocińskiego odbyło się kolejne sportowe wydarzenie, które wpisało się na stałe w kalendarz imprez. Już po raz szósty w Busku-Zdroju odbył się Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

Organizatorem festiwalu, jak co roku, był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku. Nad całością czuwał Grzegorz Owsiński.

Do walki o zwycięstwo stanęło 8 drużyn z województwa świętokrzyskiego. Ale zanim to nastąpiło odbyła się część artystyczna – wystąpiła grupa taneczna z ZSTiO w Busku oraz „Jump Ladis” ze Studia Tańca Dance and Fit. 

piłkaręczna_festiwal201716

Po rozegraniu wszystkich zaplanowanych spotkań klasyfikacja wyglądała następująco:
KATEGORIA DZIEWCZĄT:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Czajkowie,
II miejsce – Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju

KATEGORIA CHŁOPCÓW:
I miejsce – Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
II miejsce – Samorządowe Gimnazjum nr 2 w Busku-Zdroju
III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Bogorii (I zespół)
IV miejsce – Gimnazjum w Michałowie
V miejsce – Gimnazjum w Węchadłowie
VI miejsce – Publiczne Gimnazjum w Bogorii (II zespół)

Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary, dyplomy oraz pamiątkowe fotografie, które wręczała dyrektor „budowlanki” – Lucyna Wojnowska.

Podczas festiwalu wyłoniono także najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników z każdej drużyny. Nagrody przeznaczone dla dziewcząt powędrowały do Kamili Gozdek oraz Aleksandry Kafary. Z kolei najlepszymi zawodnikami festiwalu zostali: Mateusz Łach, Mateusz Kućma, Bartosz Brudek, Paweł Miksiewicz, Jakub Mitręga, Łukasz Paluch.

piłkaręczna_festiwal201732

– Sukces organizacyjny i sportowy na tak wysokim poziomie był możliwy dzięki sponsorom festiwalu, którzy wspierają nas rok rocznie od sześciu lat. Bardzo dziękujemy sponsorom –mówią organizatorzy festiwalu.

piłkaręczna_festiwal201733
Patronat nad turniejem objął starosta buski Jerzy Kolarz oraz burmistrz Buska Waldemar Sikora. Patronat medialny sprawował „Tygodnik Ponidzia”.

E.Tomf

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com