Czy ktoś z nich trafi do VIVE?

0

W ostatnim czasie piłka ręczna jest coraz bardziej popularna na Ponidziu. W tym roku dwie drużyny z Buska zagrały w Małopolskiej Lidze Seniorów, a wiele szkół podstawowych realizuje Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej- Dziecięca Piłka Ręczna.

piłkaręczna_festiwal201706

12 maja, w hali przy Kusocińskiego odbyło się kolejne sportowe wydarzenie, które wpisało się na stałe w kalendarz imprez. Już po raz szósty w Busku-Zdroju odbył się Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

Organizatorem festiwalu, jak co roku, był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku. Nad całością czuwał Grzegorz Owsiński.

Do walki o zwycięstwo stanęło 8 drużyn z województwa świętokrzyskiego. Ale zanim to nastąpiło odbyła się część artystyczna – wystąpiła grupa taneczna z ZSTiO w Busku oraz „Jump Ladis” ze Studia Tańca Dance and Fit. 

piłkaręczna_festiwal201716

Po rozegraniu wszystkich zaplanowanych spotkań klasyfikacja wyglądała następująco:
KATEGORIA DZIEWCZĄT:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Czajkowie,
II miejsce – Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju

KATEGORIA CHŁOPCÓW:
I miejsce – Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
II miejsce – Samorządowe Gimnazjum nr 2 w Busku-Zdroju
III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Bogorii (I zespół)
IV miejsce – Gimnazjum w Michałowie
V miejsce – Gimnazjum w Węchadłowie
VI miejsce – Publiczne Gimnazjum w Bogorii (II zespół)

Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary, dyplomy oraz pamiątkowe fotografie, które wręczała dyrektor „budowlanki” – Lucyna Wojnowska.

Podczas festiwalu wyłoniono także najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników z każdej drużyny. Nagrody przeznaczone dla dziewcząt powędrowały do Kamili Gozdek oraz Aleksandry Kafary. Z kolei najlepszymi zawodnikami festiwalu zostali: Mateusz Łach, Mateusz Kućma, Bartosz Brudek, Paweł Miksiewicz, Jakub Mitręga, Łukasz Paluch.

piłkaręczna_festiwal201732

– Sukces organizacyjny i sportowy na tak wysokim poziomie był możliwy dzięki sponsorom festiwalu, którzy wspierają nas rok rocznie od sześciu lat. Bardzo dziękujemy sponsorom –mówią organizatorzy festiwalu.

piłkaręczna_festiwal201733
Patronat nad turniejem objął starosta buski Jerzy Kolarz oraz burmistrz Buska Waldemar Sikora. Patronat medialny sprawował „Tygodnik Ponidzia”.

E.Tomf

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com