Cztery osoby zatrzymane po włamaniu

0

Wczoraj buscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do budynku na jednym z osiedli. Z tzw. pustostanu sprawcy wymontowali elementy metalowe. Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem. Wszyscy są dobrze znani stróżom prawa. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zadzwonił wczoraj po południu mężczyzna, który zgłosił, że widział jak wewnątrz opuszczonego budynku ktoś się kręci. Na miejsce, na buskie osiedle mieszkaniowe pojechał policyjny patrol. Tam funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który opowiedział im, jak widział dwie osoby kręcące się wewnątrz budynku i kolejne dwie stojące w okolicy śmietnika. Cała czwórka na widok zgłaszającego pospiesznie opuściła teren obiektu. Mężczyzna opisał wygląd mężczyzn, a policjanci przystąpili do patrolowania terenu miasta w poszukiwaniu sprawców włamania. Na jednej z ulic, mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn pchających dziecięcy wózek spacerowy, przerobiony na wózek do przewozu złomu. 54 i 51 – latek zostali zatrzymani. Wkrótce policjanci dotarli również do 39 i 54 – latka. Wszyscy czterej są doskonale znani miejscowym stróżom prawa. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Najprawdopodobniej to nie jedyne włamanie dokonane przez tych 4 mężczyzn do pustostanu. Jak oszacował pokrzywdzony, straty spowodowane kradzieżą elementów metalowych sięgają kwoty 1000 zł.

Dzisiaj po wytrzeźwieniu, wszyscy będą składać wyjaśnienia w tej sprawie. Może grozić im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP
Źródło: KPP Busko-Zdrój

Udostępnij.

Dodaj komentarz