Czekają na wymarzone boiska

0

I znowu będzie o inwestycjach. Tych razem nie drogowych, a o sportowych. Jak pisaliśmy w poprzednich wydaniach „Tygodnika Ponidzia” gmina Nowy Korczyn dba o najmłodszych mieszkańców. Z myślą właśnie o dzieciach i młodzieży powstają boiska sportowe. SONY DSC
Praca wre w najlepsze, a efekty pracy budowlańców widać gołym okiem.
Uczniowie odliczają dni kiedy przy szkole w Starym Korczynie rozegrają pierwszy mecz na nowym boisku z trawiastą nawierzchnią. A jak sprawdzi się sztuczna nawierzchnia boiska do piłki nożnej oraz boisko do piłki ręcznej, które powstaną przy Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie? Z pewnością odpowiedź poznamy, gdy budowa dobiegnie końca. SONY DSC
Prawdziwą rewolucję przejdzie także obiekt sportowy przy Szkole Podstawowej w Brzoskowie. Tutaj bowiem powstaną boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.
W ramach zadania doposażone zostaną także pracownie matematyczne i przyrodnicze we wszystkich placówkach oświatowych z terenu gminy Nowy Korczyn.
Blisko 1,5 mln złotych pochłoną wymienione wyżej inwestycje. 75% kosztów kwalifikowanych będzie pochodziło z dofinansowania od samorządu województwa świętokrzyskiego. W tej kwestii wójt Paweł Zagaja podpisał preumowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego – Adamem Jarubasem.

E.T.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com