Czad zaatakował! Dwoje dzieci w szpitalu

0

W nocy 28 marca, około godz. 3:20 strażacy z buskiej jednostki otrzymali wezwanie do jednego z bloków mieszkalnych na os. Pułaskiego, gdzie zachodziło podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla.

Na miejscu okazało się, że w pomieszczeniu na drugim piętrze znajdują się cztery przytomne osoby, w tym dwoje dzieci.

Jako, że wyniki pomiarów pod kątem obecności tlenku węgla okazały się pozytywne, podjęliśmy decyzję o natychmiastowej ewakuacji osób znajdujących się w mieszkaniurelacjonuje nam kpt. Jarosław Baran z KP PSP w Busku-Zdroju.

Na zewnątrz czekał już zespół ratownictwa medycznego, który zajął się mieszkańcami. Jak się okazało dzieci miały objawy podtrucia tlenkiem węgla, dlatego też zostały zabrane do szpitala.

W tym czasie strażacy otworzyli okna i wietrzyli mieszkanie oraz sprawdzali czujnikami pozostałe mieszkania w tej klatce schodowej oraz mieszkania, w którym powstało zagrożenie związane z wystąpieniem „cichego zabójcy”. Jako, że czujniki nie wskazywały wystąpienia niebezpiecznych gazów, pozostałych mieszkańców nie ewakuowano, a w zagrożonym mieszkaniu, po wywietrzeniu urządzenia również nie wskazywały występowania czadu.

Prawdopodobnym sprawcą zaistnienia niebezpieczeństwa dla domowników był nieszczelny przewód od piecyka gazowego w łazience.

Strażacy zwracają uwagę na to, że montując niewielkie i niekosztowne urządzenie – czujnik tlenku węgla w swoich mieszkaniach, możemy uchronić siebie i rodzinę, a także sąsiadów przed tego typu sytuacjami.

KL

Udostępnij.

Dodaj komentarz