Cytobus ŚCO w Pacanowie i Brusie

0

Cytobus czyli mobilny gabinet położnej, w którym mieszkanki województwa świętokrzyskiego mogą wykonać badanie cytologiczne, 27 marca zawita do Pacanowa, a 28 marca do miejscowości Brus pod Jędrzejowem.

Cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii skonstruowany specjalnie dla mieszkanek miejscowości, które nie mają dostępu do opieki ginekologicznej, przyjeżdża na życzenie pań do ich miejsca pracy lub zamieszkania. Specjalistyczny pojazd został zaprojektowany i wykonany do projektów „Być świadomą kobietą”.  W konstrukcji pojazdu osadzono gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie. Wewnątrz jest wydzielona kabina higieny intymnej z wc i bieżącą wodą , żeby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Pojazd jest ogrzewany, klimatyzowany, wyposażony w wysuwany stopień ułatwiający wejście do gabinetu.

ŚCO Pacanów (1)

27 marca Pacanów

w godzinach 11.30 -14.00 cytobus ŚCO będzie dyżurował w Pacanowie przed Europejskim Centrum Bajki.

28 marca – Brus w gminie Jędrzejów.

zapraszamy do cytobusa mieszkanki miejscowości Brus w gminie Jędrzejów. Mobilny gabinet położnej będzie dostępny w godzinach 9.00 -14.00 przed posesją pod adresem Brus 3.

ŚCO Pacanów (2)

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

– Zachęcam do tych badań, ponieważ będą wykonywane przez świetnych specjalistów. Dysponujemy własnym Zakładem Patologii Nowotworów z certyfikatem Światowej Agencji Badań nad Rakiem, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – dodaje profesor Stanisław Góźdź – dyrektor ŚCO.

Jeśli chcesz, żeby mieszkanki twojej miejscowości skorzystały z bezpłatnych badań – zadzwoń: 609 99 00 33 – cytobus ŚCO przyjedzie na zamówienie.

Źródło

plakat.cdr

plakat.cdr

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz