Cios w narkotykową działalność

0

W połowie minionego tygodnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie wpadli na trop młodych ludzi uprawiających i posiadających kilkadziesiąt krzewów konopi innych niż włókniste, które służyły do produkcji marihuany. Stróże prawa w związku z tą sprawą zatrzymali łączenie 5 mężczyzn. Z ustaleń śledczych wynika, iż część z nich trudniło się handlem zdobytym w ten sposób środkiem odurzającym Za taki proceder grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

110-70367
Sprawa swój początek miała w środę w ubiegłym tygodniu. Wtedy to, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie dotarli do domu 19 –latka znajdującego się na terenie powiatu. W jego wnętrzu mundurowi ujawnili kilkadziesiąt sztuk ściętych roślin konopi innych niż włókniste oraz kilka rosnących jeszcze w doniczkach. Dalsze czynności doprowadziły do odnalezienia uprawy roślin, z której pochodziły wcześniej zabezpieczone nielegalne krzewy. Skrupulatna praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania łącznie 5 osób w wieku od 17 do 28 lat. Ostatni z mężczyzn został zatrzymany podczas minionego weekendu.
110-70368
Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące uprawy konopi, produkcji środków odurzających, ich udzielania i handlu. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
110-70369
Za wyrób, posiadanie i udzielanie środków odurzających ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei za handel takimi substancjami grozi nawet 10 letni pobyt w więzieniu.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz