Chwila nieuwagi, a skutek opłakany

0

Aż pięć osób zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w sobotnie popołudnie 29 lipca na drodze krajowej nr 79 w Skorzowie (gm. Busko-Zdrój).


Około godziny 16.40 doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych- forda, bmw i peugeota. Na miejscu czym prędzej pojawiły się dwa zastępy JRG oraz strażacy ochotnicy z Szańca.


-Kierująca samochodem marki ford 23-latka nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w tył bmw jadącego przed nią, którego kierowca chciał skręcić na parking po prawej stronie. W wyniku uderzenia bmw zostało wypchnięte na przeciwległy pas i tam zderzył się z pojazdem marki peugeot, a ten wylądował w rowie – relacjonowała mł. asp. Justyna Konopka z KPP w Busku-Zdroju. -Prowadzimy czynności w kierunku wypadku drogowego ze względu na fakt, że trzy osoby spośród poszkodowanych wciąż przebywają w szpitalu – dodaje policjantka.
Droga przez pewien czas była zablokowana.
-Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz uprzątnięciu z drogi pozostałości powypadkowych- informuje nas kpt. Jarosław Baran z KP PSP w Busku-Zdroju. /kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz