Chciał oszukać policjantów

0

Policjanci pińczowskiej drogówki zatrzymali 30- letniego mężczyznę, który aby uniknąć zatrzymania podawał się za swojego brata. Próba oszukania mundurowych skończy się postawieniem zarzutów, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 21 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie patrolując ulice miasta zwrócili uwagę na rowerzystę, który pomimo nocnej pory jechał bez wymaganych świateł. Już na początku kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna kieruje rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
110-62191
Pomimo, że rowerzysta podawał bezbłędnie dane osobowe to nie miał on przy sobie żadnego dokumentu potwierdzającego jego słowa. Dlatego też policjanci postanowili je dokładnie zweryfikować w komendzie. Tam bardzo szybko okazało się, że mężczyzna wobec, którego podjęli interwencję, podawał dane swojego brata. Właściwe personalia kontrolowanego można było ustalić za pomocą nowoczesnego urządzenia sprawdzającego linie papilarne. Te indywidualne cechy pozwoliły jednoznacznie stwierdzić, że policjanci mają do czynienia z osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Katowice i Prokuraturę w Pińczowie, w sprawach dotyczących m.in. rozboju. Dodatkowo w trakcie wykonywania czynności mężczyzna podpisując dokumentację podrobił podpis swojego brata.
110-62192
Doświadczenie i czujność wraz z możliwością zastosowania nowoczesnego sprzętu po raz kolejny dały efekt w postaci zatrzymania sprawcy przestępstwa. 30 – latkowi za czyn, którego dopuścił się minionej nocy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. DS
Źródło: KPP w Pińczowie

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz