Byli dzierżawcy „Rancha w Wolicy” staną przed sądem

0

Jest akt oskarżenia przeciwko Pawłowi O. i Sylwii O. –  parze podejrzanej o popełnienie szeregu przestępstw związanych z prowadzeniem stadniny koni w Wolicy w powiecie buskim. Jak informuje Daniel Prokopowicz – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, oskarżonym  grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

O sprawie prawdopodobnego znęcania się nad zwierzętami i oddawania koni na rzeź informowaliśmy już na początku kwietnia 2017 roku. Wówczas do naszych skrzynek pocztowych zaczęły napływać e-maile z niepokojącymi wieściami. Rozdzwonił się również nasz redakcyjny telefon. Czytelnicy dzwonili i prosili o jak najszybsze nagłośnienie zaistniałej sprawy, aby ostrzec wszystkich tych, którzy oddali lub chcieliby oddać swoje konie pod opiekę Państwu O. Po tej aferze, w Internecie zawrzało od podobnych wpisów w tym m.in. „UWAGA NA OSZUSTÓW!…lub „Państwo O.  niechlubnie zapisali się w historii tego miejsca. Tyle osób próbowało im pomóc w dobrej wierze, ja niestety również… Brakuje mi słów, by opisać swój żal, złość, rozgoryczenie…”. W efekcie jedna z fundacji zajmujących się prawami zwierząt, złożyła zawiadomienie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa przez byłych dzierżawców „Rancha na Wolicy”.

W toku kilkumiesięcznego dochodzenia, prowadzonego wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Busku Zdroju, śledczy zebrali materiał dowodowy wskazujący, iż Paweł O. i Sylwia O. prowadzący stadninę koni w Wolicy…więcej czytaj w najnowszym, papierowym wydaniu Tygodnika Ponidzia

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com