Był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali

0

Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał 60-letni motorowerzysta, którego stopniccy policjanci zatrzymali do policyjnej kontroli. 60 – latek nie miał przy sobie ani dowodu rejestracyjnego, a tym bardziej polisy – obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu.Jak informuje Tomasz Piwowarski -rzecznik KPP w Busku-Zdroju, do zdarzenia doszło 25 lutego, w dzień kiedy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy jechali do mężczyzny, którego mieli przesłuchać w sprawie karnej. Bowiem mężczyzna był podejrzewany o kierowanie motorowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

– Będąc w miejscowości w pobliżu Stopnicy, mundurowi zauważyli osobę jadącą motorowerem. Jak się wkrótce okazało, był to 60 – latek do którego policjanci właśnie jechali. Kiedy sprawdzili jego stan trzeźwości, w policyjnym urządzeniu zabrakło skali pomiarowej – relacjonuje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju.

Jak dodaje rzecznik, badanie wykazało powyżej 4 promili alkoholu w organizmie motorowerzysty. Dodatkowo 60 – latek nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. 60-latek wyjaśniał, że nie ma dowodu rejestracyjnego, bo motorower nigdy nie był zarejestrowany, co tłumaczyło brak tablic rejestracyjnych. Wersję motorowerzysty stróże prawa potwierdzili w systemie informatycznym.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz za brak obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów. /mg/

Udostępnij.

Dodaj komentarz