„Buskowianka” wygrała dwudziestoma bramkami!

0

Piłka ręczna

Gdy wybiła sześćdziesiąta minuta meczu, na tablicy wyników pokazał się rezultat spotkania – 38:18… dla gospodarzy! Spektakularny mecz, który mieliśmy okazję zobaczyć w miniony weekend ( 10. marca) odbył się w hali sportowej w Busku-Zdroju.
Walkę o punkty w drugiej lidzie piłkarzy ręcznych HLB Buskowianka stoczyła z drużyną z Sosnowca. W rezultacie trzy punkty pozostały w słonecznym kurorcie. Podopieczni Kamila Zawady zagrali w składzie: Grabowski, Witowski (2), Suchy (4), Mizdra, Szustak (8), Żarnowski (6), Kowalski, Kopeć (6), Kutek (5), Bąk (1), Paździor (4), Jagielski, Solarski, Kubisztal (1), Bączek (1).

IMG_0253
Jednak sobotnie spotkanie to nie tylko walka o punkty… W ostatnim czasie facebookowe profile, w szczególności mieszkańców Ponidzia, wypełniły się apelami o pomoc dla busczanki, której grozi amputacja nogi. Historia Kamili Zabłotnej do redakcji trafiła za pośrednictwem Klubu Sportowego Handbalove Busko. Jak poinformowała nas prezes klubu Monika Knapik podczas minionego meczu wszystkie datki, które trafiły do puszek zostaną przelane na konto fundacji, w której jest Kamila. Ponad 788 złotych – właśnie tyle udało się zebrać dla busczanki.
Klub Sportowy Handbalove Busko, to grupa młodych ludzi, którzy zamiłowanie do piłki ręcznej połączyli z pomocą dla innych.
Już w najbliższą sobotę, 17. marca, o godzinie 17.00 w hali sportowej przy Kusocińskiego w Busku, HLB Buskowianka zagra z Krakowiakiem Kraków. To ostatnie spotkanie w tym sezonie w Busku, a więc nie może Was zabraknąć.

/Tom/

Udostępnij.

Dodaj komentarz