Busko i Czajków triumfatorami buskiego festiwalu piłki ręcznej

0

Aż 10 drużyn z województwa świętokrzyskiego, wzięło udział w VII już edycji popularnego w Busku-Zdroju,  Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców ze Szkół Gimnazjalnych. Każda reprezentacja otrzymała trofea i dyplomy. Dodatkowo zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Tegoroczny buski festiwal piłki ręcznej, odbył się 23 marca w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju. W turnieju udział wzięły drużyny „gimnazjalne”  z terenu województwa świętokrzyskiego:  Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju (drużyna dziewcząt i chłopców), Samorządowe Gimnazjum nr 2 w Busku-Zdroju (drużyna dziewcząt i chłopców), Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Staszowie (drużyna dziewcząt i chłopców) oraz Publiczne Gimnazjum w Czajkowie również z drużyną dziewcząt i chłopców. Ponadto w kategorii chłopców wystąpiły jeszcze zespoły reprezentujące Gimnazjum w Michałowie oraz w Węchadłowie.

Jak informuje Grzegorz Owsiński – w kategorii dziewcząt odbyło się 6 meczów, których wyniki zadecydowały o zajętym miejscu, zaś  w kategorii chłopców rozgrywki toczyły się najpierw w grupach eliminacyjnych A oraz B w czasie 2 x 8 minut bez przerwy między zmianami.

Po rozegraniu wszystkich zaplanowanych spotkań, klasyfikacja generalna wyglądała następująco. W kategorii dziewcząt pierwsze  miejsce wywalczyło…więcej czytaj w papierowym wydaniu Tygodnika (Nr 14/1185)

Udostępnij.

Dodaj komentarz