Buski ZDZ uzupełnia ofertę edukacyjną w powiecie buskim

0

Prezentacje poszczególnych kierunków, warsztaty, konkursy i atrakcyjne pokazy praktycznych umiejętności, ale przede wszystkim rozmowy z nauczycielami, instruktorami i uczniami – wypełniły wtorkowy program Dnia Otwartego w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju. W tym dniu Szkoły ZDZ Busko-Zdrój odwiedziło ponad 300 osób. W większości byli to gimnazjaliści z ośmiu szkół gimnazjalnych z powiatu buskiego.

„Dni otwarte” to zawsze świetna okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną danej placówki. Doskonale wiedzą o tym władze ZDZ, które i w tym roku w ramach tegorocznej akcji rekrutacyjnej na rok 2018/2019, postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i pokazać im część ciekawej działalności i dorobku oświatowego ZDZ.

Jak poinformowała nas Małgorzata Gil – wicedyrektor szkoły, dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. warsztaty dotyczące rozkładania broni zarówno krótkiej jak i długiej, prezentacje z zakresu szkolenia edukacji wojskowej, policyjnej oraz strażackiej, pokaz stylizacji fryzjerskich (podczas, którego uczennice układały i czesały włosy chętnym osobom) czy manicure.  Ciekawość młodzieży wzbudziły także nowoczesny stymulator lotów, pokaz możliwości druku przestrzennego 3D czy wykorzystanie profesjonalnych dronów lotniczych  na potrzeby budownictwa, reklamy i fotografii. Młodzi goście mogli również poznać tajniki technik murowania, zwiedzić spawalnię, dwie pracownie hotelarskie w tym recepcję i dwa hotelowe pokoje oraz salę językową, a także wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania były vouchery uprawniające do udziału w bezpłatnych warsztatach z zakresu fotografii lotniczej z wykorzystaniem dronów.

Po całym dniu pełnym pokazów  gimnazjaliści udali się na  zwiedzanie sali gastronomicznej, w której przedstawiono nie tylko propozycje  aranżacji stołów.  Na młodzież czekała tu spora   niespodzianka – pyszny poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych ZDZ. 

– Zakład Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju to szkoła przyjazna, a zarazem nowoczesna. Szkoła gdzie można nie tylko zdobywać wiedzę ale również realizować swoje pasje – wystarczy tylko wykazać inicjatywę – podkreślał Michał Malesza – dyrektor ZDZ w Busku-Zdroju. Jak dodał, placówka, która znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego posiada bardzo  bogatą ofertę edukacyjną dla młodzieży: 4-letnie Technikum Zawodowe, 3-letnia branżowa szkoła I stopnia, 3-letnie liceum ogólnokształcące, klasy patronackie, klasy sportowe oraz  dla dorosłych 3-letnie liceum ogólnokształcące i 2-letnia szkoła policealna.

Na pytanie dlaczego warto wybrać tę szkołę? – Dyrektor odpowiedział:

– Posiadamy własny, nowoczesny budynek dydaktyczny. Po drugie organizujemy zagraniczne staże zawodowe m.in. w Hiszpanii, Włoszech lub np. Niemczech. Zapewniamy też dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury. Ponadto dysponujemy specjalistycznymi pracowniami do nauki zawodu. Proponujemy także nowe kierunki! Technik elektryk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz operator urządzeń przemysłu szklarskiego z miesięcznym stypendium o wartości 500 złotych oraz z finansowaniem pobytu w internacie. Podkreślam również, że w technikum zawodowym oferujemy naukę m.in. w klasach: wojskowych, policyjnych oraz strażackich. Pamiętajcie. Dobry zawód tylko w naszej szkole ZDZ – wymieniał Michał Malesza – dyrektor ZDZ w Busku-Zdroju.

Dzień Otwarty, który odbył się 24 kwietnia był nie tylko okazją do poznania oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej, wyposażenia pracowni zajęć praktycznych, ale i okazją do dobrej zabawy.

– Po więcej informacji zapraszamy do naszej placówki oraz na stronę www.szkolybusko.zdz.kielce.pl – dodaje pani Małgorzata Gil – wicedyrektor ZDZ w Busku-Zdroju. /M.G./         

             

Udostępnij.

Dodaj komentarz