Busczanin zatrzymany.Przewoził dzieci będąc pod wpływem alkoholu

0

We wtorkowy poranek, również i policjanci ruchu drogowego z buskiej komendy, przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne pod kryptonimem „Gimbus”. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa dzieci przewożonych do i ze szkół. Podczas trwania akcji, funkcjonariusze ujawnili nietrzeźwego kierującego autobusem szkolnym, który przywiózł dzieci do szkoły mając w organizmie 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za stwierdzone usterki.

Podczas działań „Gimbus” funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, skontrolowali stan techniczny 2 autobusów, którymi dowożone są dzieci do szkół. Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się kierowca autobusu szkolnego, który kontrolowany był w jednej z podbuskich miejscowości.

Kiedy funkcjonariusze weszli do kontrolowanego autokaru, ich uwagę zwrócił wygląd 70 – letniego kierowcy, a także wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Aby ustalić stan trzeźwości, mężczyzna został poddany badaniu. Okazało się, że w organizmie 70 – latka znajduje się 0,5 promila alkoholu.

Mieszkaniec Buska – Zdroju stracił prawo jazdy, które zostało zatrzymane przez stróżów prawa. Kiedy zjawił się trzeźwy przedstawiciel firmy transportowej, mundurowi poddali autobus szczegółowej kontroli. W pojeździe policjanci stwierdzili szereg nieprawidłowości, za które zatrzymali dowód rejestracyjny.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To nie ostatnie działania, jakie przeprowadzili buscy policjanci. Podobne akcje prowadzone będą cyklicznie w rejonach szkół oraz na trasach, po których odbywa się przejazd autobusów szkolnych.

Opr. TP

Udostępnij.

Dodaj komentarz