Buscy policjanci uratowali życie kobiety

1

Sierż. szt. Robert Nalepa i sierż. Przemysław Karaś- to oni uratowali życie 75-letniej busczanki, która w sobotnie przedpołudnie zasłabła na jednej z ulic Buska i straciła przytomność. Dzięki podjętej przez mundurowych resuscytacji, udało się ją ocalić.
Jak informuje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, całe zdarzenie rozegrało się w sobotnie przedpołudnie, kiedy to 75-letnia kobieta wraz z mężem wybrała się na spacer. W pewnym momencie  kobieta zasłabła, upadła i straciła przytomność. Widzący to jako pierwszy ruszył z pomocą 32 – letni mężczyzna, wzywając jednocześnie służby ratunkowe.

Tuż po otrzymaiu zgłoszenia, jako pierwsi na miejsce przyjechali buscy policjanci,  którzy zmienili prowadzącego resuscytację i kontynuowali czynności ratunkowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Ratownicy medyczni przy pomocy defibrylatora przywrócili funkcje życiowe kobiety i natychmiast przewieźli ją do szpitala.

– Umiejętności zdobyte przez policjantów podczas szkoleń z udzielania pomocy przedmedycznej, po raz kolejny przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego – podkreśla Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju.

uratowali życie kobiety

Udostępnij.

1 komentarz

  1. Ktoś z rozumem.... on

    Jak możecie pisac, że to właśnie policjanci uratowali życie ?! To oburzające jak wchodzicie policji w dupę !! Gdyby nie ten mężczyzna to kobieta by pewnie zmarła.. nic nie napiszecie więcej o nim tylko, że ma 32 … Na psy zeszła wasza redakcja…

Dodaj komentarz