Buscy policjanci odzyskali rower skradziony w Warszawie

0

Wczoraj do dyżurnego buskiej jednostki Policji zadzwonił mieszkaniec Warszawy z informacją, że na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych zauważył swój rower, który został mu skradziony. Do przestępstwa doszło w listopadzie 2015 roku w Warszawie. Jak dodał, jednoślad oferował do sprzedaży mieszkaniec Buska – Zdroju. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli rower.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Buska – Zdroju zadzwonił wczoraj mieszkaniec Warszawy, który na zdjęciu w jednym z internetowych portali ogłoszeniowych rozpoznał swój rower. Jednoślad oferował do sprzedaży mieszkaniec Buska – Zdroju. Jak dodał pokrzywdzony, rower został mu skradziony w listopadzie 2015 roku w Warszawie. Zgłaszający szczegółowo opisał cechy charakterystyczne jednośladu i nadmienił, że kradzież była zgłoszona w jednej w warszawskich jednostek Policji. Do mieszkańca Buska – Zdroju pojechali policjanci. Ma miejscu zastali mężczyznę, który oświadczył, że rower zakupił również korzystając z internetowego portalu ogłoszeniowego. Funkcjonariusze sprawdzili numer ramy i okazało się, że sprzęt figuruje w policyjnych bazach danych, jako utracony w wyniku przestępstwa. Rower został zabezpieczony przez policjantów.
105-59631

Zbliża się sezon rowerowy, policjanci apelują aby w przypadku zakupu sprzętu pochodzącego z rynku wtórnego, dołożyć jak najwięcej starań w ustalenie czy taka rzecz nie została uzyskana w wyniku przestępstwa. Przy zakupie należy żądać okazania dokumentów poświadczających własność np.: paragonu lub faktury zakupu, czy też wypełnionej i podbitej karty gwarancyjnej. Jeżeli kupowana rzecz posiada numer fabryczny, można zgłosić się ze sprzedającym i kupowanym przedmiotem do najbliższej jednostki Policji w celu sprawdzenia czy nie jest on zarejestrowany jako kradziony. Jednocześnie przypominamy, że kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego nabywa, podlega grzywnie albo nawet karze pozbawienia wolności.

Opr. TP
Źródło: KPP  w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz