Buscy kryminalni zatrzymali sprawcę podpalenia

0

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali wczoraj 34–letniego mężczyznę podejrzewanego o podpalenie stodoły. Właściciel oszacował straty na około 10 000 zł.  Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zgłoszenie o pożarze stodoły w Wiślicy, policjanci otrzymali w poniedziałkowy wieczór. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju. Po dogaszeniu płonącego budynku przez strażaków, mundurowi ustalili, że najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Właściciel stodoły wycenił wartość strat na kwotę około 10 000 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przystąpili do ustalania osoby, która może być odpowiedzialna za powstały pożar.
Wczoraj kryminalni z buskiej komendy pracowali na miejscu zdarzenia. Na podstawie zebranych dowodów, wytypowali mężczyznę, który może być odpowiedzialny za podpalenie stodoły. Policjanci zatrzymali 34–letniego mieszkańca gminy Wiślica. Był on już wcześniej notowany w policyjnych kartotekach. Noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj prowadzone będą dalsze czynność z udziałem zatrzymanego 34–latka.

Za zniszczenie cudzego mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP/ KPP Busko-Zdrój

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com