Budżet przyjęty jednogłośnie

0

Nie jest to budżet marzeń, bo zawsze chciałoby się więcej, ale z pewnością i za te środki uda nam się zrealizować nasze najważniejsze zamierzenia” – tak Jarosław Jaworski komentuje projekt budżetu gminy Wiślica na rok 2019.

Burmistrz miasta i gminy dodaje, że nie jest to zamknięta kwota, gdyż w trakcie roku budżetowego mogą pojawić się dodatkowe środki chociażby z tytułu dotacji zewnętrznych, na które gmina liczy w kilku przypadkach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Największe kwoty z działu „wydatki majątkowe” pójdą przede wszystkim na prace związane z rewitalizacją miasteczka i tworzeniem ścieżki historycznej. W projekcie budżetu uwzględniono również plany budowy ścieżki rowerowej na odcinku Kazimierza Wielka – Wiślica, jak też przedsięwzięcia bezpośrednio związane z aktywizacją mieszkańców, a w tym także seniorów. Warto tu dodać, że planowana budowa ścieżki rowerowej rozpocznie się jeszcze w tym roku, zakończy zaś w roku 2020.

OLYMPUS DIGITAL CAMERADochody wiślickiego budżetu opiewają na sumę 25 milionów 599 tysięcy 591 złotych, wydatki zaś to kwota 25 milionów 340 tysięcy 395 złotych. Na inwestycje gmina zamierza wydać 4 miliony 915 tysięcy 769 złotych. Za tak zbudowanym budżetem opowiedział się komplet radnych. Cała Rada Miejska poparła także Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Wiślica, którą na kilka minut przed budżetem zaprezentowała skarbnik Halina Sokołowska. Za jednogłośną i pozytywną decyzję radnym podziękował tak przewodniczący Jacek Gocyk, jak i burmistrz Jaworski.

Sesja, podczas której Rada Miejska uchwaliła budżet odbyła się… więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz