Boisko wielofunkcyjne w Chrobrzu oficjalnie otwarte

0

11 czerwca 2018 roku przeszedł do historii Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Chrobrzu. Jak podkreślił, Jerzy Trzepatowski – dyrektor ZSCKR w Chrobrzu po ponad dwóch latach i za ponad milion złotych, powstała inwestycja  z której będą mogli korzystać nie tylko uczniowie placówki, ale i mieszkańcy gminy Złota. W spotkaniu uczestniczył m.in. Rafał Romanowski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Boisko, które powstało dzięki dyrekcji oraz przy dużym wsparciu finansowym organu prowadzącego placówkę – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jest wyposażone  m.in w boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20 na 40 metrów, dwa boiska do piłki siatkowej  – 18×9 m, dwa boiska do koszykówki – 28×15 m, dwa boiska do tenisa – 23×10 m oraz trybuny i szatnie. Jak dodaje dyrektor, oprócz nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, do szkoły trafił nowoczesny kombajn, przyczepa- ośmio i dwunastotomowa, siewnik pneumatyczny do kukurydzy oraz zbiorniki na zboże. Dodatkowo w skład działalności inwestycyjnej weszła również budowa nowych pomieszczeń z przeznaczeniem na miejsce praktycznej nauki zawodu w zawodzie technik rolnik. Całkowity koszt realizacji zadania to ponad milion siedemset czterdzieści pięć tysięcy złotych.

– 24 lipca 2017 minister przydzielił na boisko brakującą kwotę. W tym samym dniu ogłosiliśmy  przetarg. 25 sierpnia wykonawca wszedł na plac budowy, 30 października wliczając 21 dni z deszczem boisko zostało wykonane – wspomina dyrektor

Słowa podziękowania, dyrektor skierował  m.in do. ministra oraz wszystkich pracowników departamentu spraw społecznych i oświaty rolniczej za przyznanie środków, pracowników Urzędu Marszałkowskiemu za decyzję o zwolnieniu z opłat za odrolnienie  części działki, starosty za szybkie decyzje przy pozwoleniach na budowę, wójta i radnych za pomoc przy wycince drzew i porządkowaniu terenu wokół boiska, projektantów za opracowanie projektu zgodnego z naszymi życzeniami możliwościami, wykonawcy za terminowe i bardzo dobre wykonanie tej inwestycji.

Z kolei Rafał Romanowski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powiedział, że środki inwestycyjne na kształcenie rolnicze od roku 2016 wzrosły  czterokrotnie. Zwiększono również inwestycje w szkołach nadzorowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, stąd w tak bardzo krótkim czasie udało się zrealizować inwestycje w tej szkole. Dodatkowo podsekretarz stanu dodał, że osób, które przykładają rękę do dzieła rozwoju województwa świętokrzyskiego jest bardzo wiele, a szczególne podziękowania należą się posłowi Michałowi Cieślakowi, który zwrócił się do ministerstwa o wspieranie szkół rolniczych, a szczególnie tych nadzorowanych.

W spotkaniu uczestniczył także Michał Cieślak – poseł na sejm RP, który w swoim przemówieniu podkreślił że kończył podobną szkołę, życząc jednocześnie, aby w niedługim czasie chroberska placówka stała się perełką z której wszyscy będą dumni. Poseł zgłosił również słuszną inicjatywę…więcej czytaj w papierowym wydaniu Tygodnika Ponidzia

Udostępnij.

Dodaj komentarz