Boccia integruje

0

27 kwietnia 2017 roku w Pińczowie odbył się III Wojewódzki Turniej Boccia o Puchar Starosty Pińczowskiego. Organizatorem imprezy były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pińczowie, patronat medialny zaś sprawował „Tygodnik Ponidzia”.OLYMPUS DIGITAL CAMERABoccia jest zmodyfikowaną i dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych wersją francuskiej gry boule oraz włoskiej bocce. Ma proste zasady, nie stawia ograniczeń sprawnościowych i daje wiele możliwości taktycznych. W tę grę można grać w każdych warunkach, wykorzystywać ją do zajęć rekreacyjnych, na lekcjach wychowania fizycznego, na sali i na świeżym powietrzu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Turniej co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym razem także nie było inaczej. Do pińczowskiej hali widowiskowo-sportowej przybyły zespoły z czterech województw. Licznie zjawili się sponsorzy, przedstawiciele starostwa, radni, wójtowie gmin, a także dyrektor świętokrzyskiego PFRON Andrzej Michalski. Wszystkich serdecznie powitał dyrektor hali Michał Klamiński, a organizatorzy oficjalnie otworzyli zawody.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Po emocjonujących rozgrywkach, które przysporzyły uczestnikom niekłamanej radości i satysfakcji wręczono puchary i nagrody.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju zostali gospodarze – podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pińczowie. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Prometeus z Konopisk, trzecie miejsce zaś zajęli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Gratulacje zwycięzcom w imieniu starosty pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego przekazała sekretarz Wioletta Usnarska. Ciepłych słów nie szczędził dyrektor PFRON oraz kierownik pińczowskich WTZ Roman Szczygieł.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Trzecia edycja imprezy była także doskonałą okazją do podziękowań pod adresem Komitetu Organizacyjnego. Specjalne statuetki otrzymali: Anna Krajewska, Małgorzata Fatyga, Małgorzata Radkiewicz, Agnieszka Maciantowicz, Anna Cieplińska i Łukasz Ziółkowski.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Warto na zakończenie podkreślić integracyjny i relaksacyjny charakter turnieju. Niepełnosprawni uczestnicy czerpią mnóstwo radości z przebywania we własnym towarzystwie. Ogromną satysfakcję daje im zdrowa rywalizacja i walka o zwycięstwo, a szczere uśmiechy świadczą o tym najbardziej.
Do zobaczenia za rok!

j.s.d.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com