Będą nowe śmieciarki w buskim MPGK

0

Kampania wyborcza w pełni, a ostatnio sporo mówi się na temat czystości w mieście. Nie ważne jak, ważne aby uszczypnąć. Głośny temat „śmierdzących śmieciarek”, to jeden z punktów anty-kampanii na rzecz obecnego burmistrza. O ile trzeba przyznać, że nie wszystkie urządzenia w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej pachną świeżością, o tyle Spółce nie można zarzucić, że nie stara się odmładzać swojego taboru. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakupiono tam chociażby nowoczesny pojazd do zbierania odpadów z możliwością ich segregacji (trzykomorowa skrzynia ładunkowa).
To, o czym należy wspomnieć, przeciwnicy obecnego burmistrza, a przy okazji prezesa „komunalki” szukający dziury w całym, nie zdają sobie sprawy z tego, że wymiana bardzo zaniedbanego parku maszynowego (gdzie każdy pojazd szacuje się nie w tysiącach, ale setkach tysięcy złotych) oraz jednoczesne inwestowanie w sieć jest niemożliwe w krótkim czasie. Pomimo to, każdego roku do Buska trafiają nowe śmieciarki, koparki, zamiatarki i szereg innych pojazdów na co dzień służących miastu.
Niechby ci zagorzali krytycy spojrzeli na temat nie tylko z jednej strony. A może właśnie dowiedzieli się o zakupie dwóch nowych „śmieciarek”, i… więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com