Awansu nie będzie

0

Piłka nożna
Żadna z ponidziańskich drużyn piłki nożnej nie awansuje do wyższej ligi po tym sezonie. To już pewne. Najbliżej był czwartoligowy MKS Busko-Zdrój i B-klasowy Strzelec Chroberz. Ten drugi, w meczu z GKS Imielno pogrzebał swoją ostatnią szansę. Mimo, że rywal grał o przysłowiową „pietruszkę”, to podopieczni Roberta Szczygła zagrali najgorszy jakościowo mecz w tym sezonie. Ostatecznie zakończyli rozgrywki nie na drugim miejscu z możliwością awansu, ale na czwartym.
19114821_1389803074442569_659531430_n
Przed Busczanami ostatnie starcie w czwartek. Zagrają z Moravią Morawica. Trenowani przez Ireneusza Pietrzykowskiego zawodnicy, bardzo mocno trzymają się u góry tabeli. Obecnie maja 73 punkty i zadatki na kolejne trzy w czwartkowym spotkaniu. Niestety Wisła Sandomierz z dorobkiem 81 punktów „odskoczyła” na bezpieczną odległość. Inny czwartoligowiec – TS 1946 Nida Pińczów (30pkt) ratuje się przed spadkiem, czego nie można powiedzieć o spadkowiczu z trzeciej ligi – Sparcie Kazimierza. Ten zespół w sezonie zdobył najmniej, bo tylko 17 punktów i spada jeszcze niżej – do ligi okręgowej.

Blisko awansu była również A-klasowa Wisła Nowy Korczyn (60 pkt-3miejsce). Przed zawodnikami co prawda jeszcze jedno starcie, ale nawet jeśli wygrają z OKS Opatów i zyskają trzy dodatkowe punkty, to ich rywal i tak utrzyma drugą pozycję w tabeli.

/kl/

Tabela_piłka nożna na ponidziu- wyniki 13

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com