Awanse i odznaczenia na powiatowym święcie strażackim (foto)

0

Busko-Zdrój

Tegoroczne powiatowe obchody Dnia Strażaka w Busku-Zdroju okazały się uroczyste i niezwykle słoneczne. Oprócz promieni i lejącego się z nieba żaru nie zabrakło także rozlicznych nagród, odznaczeń, awansów i wyróżnień.
powiatowe swieto strazackie busko Tygodnik Ponidzia_4
Z życzeniami, gratulacjami i podziękowaniami za codzienny trud pracy, przybyli do buskich strażaków m.in. poseł Michał Cieślak, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Tomasz Bajerczak, starosta buski Jerzy Kolarz, burmistrz Waldemar Sikora, ale również włodarze innych gmin z powiatu buskiego oraz Lech Drożdżowski zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Pińczów i przedstawiciele buskiej Policji.

powiatowe swieto strazackie busko Tygodnik Ponidzia_20

Na placu przed budynkiem strażnicy oprócz gości pojawili się oczywiście pracownicy buskiej KP PSP, poczty sztandarowe OSP, a i harcerze, którzy także postanowili uczestniczyć w tym wyjątkowym święcie.

powiatowe swieto strazackie busko Tygodnik Ponidzia_25
Ofiarna służba strażaków na rzecz społeczeństwa, każdego roku jest doceniana. Dlatego i tym razem wręczone zostały odznaczenia resortowe i branżowe. Srebrną Odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” odebrał bryg. Zbigniew Dziurewicz, a brązową dh. Rafał Paradziej. Srebrne medale „Za zasługi dla pożarnictwa” trafiły do mł. asp. Krzysztofa Cholewy oraz funkcjonariuszy policji – st. sierż. Sylwestra Porąbańca i st. sierż. Mariusza Stojka, za wzorowo przeprowadzoną akcję ratowniczą ludzi z płonącego budynku.
powiatowe swieto strazackie busko Tygodnik Ponidzia_18

Akt nominacyjny na… więcej w papierowym wydaniu czasopisma. Zapraszamy do lektury.  

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com