Autobus to nie wyścigówka, ulica to nie tor wyścigowy

0

Brakiem wyobraźni wykazał się w czwartek 3 maja, kierowca autobusu przewożącego ponad 30 pasażerów. W miejscowości Mietel policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy, zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy kierowcy autokaru, który przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w obszarze zabudowanym. W tej miejscowości lokalna społeczność zgłaszała za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Długi weekend już za nami. Pogoda zachęcała do podróżowania i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nie wszyscy jednak chcieli podróżować bezpiecznie. W miejscowości Mietel, na drodze krajowej nr 73 funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu MAN. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o 53 km/h w obszarze zabudowanym. W miejscu ograniczenia prędkości do „pięćdziesiątki” 39 – letni kierujący rozpędził autokar w którym przewoził 35 pasażerów do 103 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożyli mandat karny i przypisane do tego wykroczenia 10 punktów. W tej miejscowości na drodze krajowej nr 73, nie pierwszy raz mundurowi zatrzymywali prawo jazdy. Jest to miejsce wskazane za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Kierowco zdejmij nogę z gazu. Przypominamy!
Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwolona prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz