Aktywnie korzystamy z funduszy grantowych

0

W licznej grupie grantobiorców realizujących projekty w zakresie dziedzictwa lokalnego i promowania obszaru objętego LSR znalazły się także fundacje i stowarzyszenia z terenu gminy Pińczów. Ich działania dofinansowane są dzięki pośrednictwu Lokalnej Grupy Działania Ponidzie.
Aktywne pozyskiwanie środków grantowych z pewnością odczuł każdy mieszkaniec gminy Pińczów. Dzięki wsparciu z unijnych funduszy, w sierpniu nad pińczowskim zalewem odbył się wspaniały koncert inicjujący cykl „Pińczowskie klimaty”. Dla miłośników jazzu i folkloru zagrał Artur Dutkiewicz i Kompania Janusza Prusinowskiego. Na imprezę pozyskano wsparcie w wysokości 19 tysięcy 295 złotych. O środki wnioskowała Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej. LOT przygotowuje się ponadto do wykonania 1000 egzemplarzy albumów ukazujących bogactwo i różnorodność przydrożnych figur i kapliczek. Tu udało się pozyskać 26 tysięcy 321 złotych. Dzięki tej organizacji ukazały się też albumy fotograficzne promujące miasto i gminę Pińczów. Zadanie kosztowało 19 tysięcy 381 złotych.
O środki grantowe z powodzeniem starało się też Stowarzyszenie Ziemia Pińczowska. Kwota 19 tysięcy 400 złotych pozwoli opracować publikację historyczną „Dzieje i kultura miasta Pińczowa do 1981 roku”. Stowarzyszenie zakupiło ponadto zestawy gadżetów promocyjnych za kwotę 12 tysięcy 130 złotych.
Fundacja Ekorozwój Ponidzia dba o… więcej w papierowym wydaniu “TP”. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com