Adam Jarubas – z cyklu “Poznaj bliżej absolwentów buskiego „ogólniaka””

0

100-lecie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

Poznaj bliżej absolwentów buskiego „ogólniaka”

Już w czerwcu tego roku I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju szykuje nie lada wydarzenie – IX Zjazd Absolwentów z okazji 100-lecia szkoły. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców już zapowiadają atrakcje, a my prezentujemy pierwszy materiał z cyklu  przybliżającego znanych uczniów buskiego LO. Zaczynamy od polityków. Niewątpliwie jednym z najbardziej kojarzonych absolwentów tej szkoły, który wszedł do politycznej ekstraligi jest Adam Jarubas.

Adam Jarubas ( ur. 17 grudnia 1974 w Busku-Zdroju, matura 1993)– to jeden z najbardziej rozpoznawanych polityków naszego regionu. Od 2006 roku piastuje stanowisko marszałka województwa świętokrzyskiego. Wcześniej z powodzeniem pełnił funkcję najmłodszego radnego w powiecie buskim. W 2012 roku został wiceprezesem partii Polskie Stronnictwo Ludowe. W 2015 roku, kiedy to przypadał czas wyborów prezydenckich, Adam Jarubas został przedstawiony  jako kandydat partii na prezydenta kraju.

Adam Jarubas (1)

Jak sam twierdzi, goni w poszukiwaniu wiedzy, bo tylko osoba, która się rozwija jest w stanie wiele osiągnąć. Dlatego nie tak dawno obronił rozprawę doktorską na temat realizacji polityki regionalnej na przykładzie województwa, którym dowodzi. A jakim marszałek Adam Jarubas był uczniem w czasach liceum i jak wspomina ten czas?

„Klasa IV B ( 1989-93) to był bardzo ciekawy zestaw osobowości, a mimo to bardzo zgrana grupa (pół na pół chłopaki i dziewczyny) i pewnie z tego powodu na studniówce, prawie wszyscy, poszliśmy sparowani w ramach klasy. Miło wspominam też nasze wspólne wyjazdy np. w Pieniny. Raz zdarzyło się, że prof. Wąsowicz odwołał wycieczkę, bodaj za wpisywanie ocen do dziennika (śmiech). Generalnie lubiliśmy trochę poimprezować. Już wtedy zdarzało mi się od czasu do czasu „podgrywać” na gitarze przy takich okazjach. Najczęściej przerabialiśmy wówczas przebój Dżemu “Harley mój…” na “Czwarta B to jest to, kocham ją…”

Adam Jarubas (2)

Naszym, nie zawaham się powiedzieć, ukochanym wychowawcą był pan prof. Piotr Wąsowicz. Interesował się każdym uczniem w naszej klasie i dopytywał o wiele spraw, z troską doradzając każdemu z nas. Pamiętam do dziś jak wysłał mnie do szkolnej pielęgniarki na ponowny pomiar ciśnienia bo pamiętał, że kiedyś miałem z tym problem (śmiech). W pamięci utkwiły mi też lekcje fizyki z prof. Jarosławem Dębickim, słynącym z surowego podejścia do uczniów. Często przypominało to zajęcia wojskowe, ale dzięki temu pewnie nie tylko ja wspominam te lekcje z uśmiechem.

Adam Jarubas (3)

Maturę zdawałem z języka francuskiego, choć nie byłem prymusem na lekcjach z wychowawcą. Mimo, że chodziłem do klasy o profilu matematyczno-fizycznym, to za matematyką nigdy nie przepadałem. Pewnie dlatego, w trzeciej klasie zdecydowałem się zdawać historię na maturze”

 

IX Zjazd Absolwentów z okazji 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.

15-17 czerwca 2018r. (piątek – niedziela)

Rezerwacja miejsc na Bal Absolwenta, który odbędzie się w Pałacu w Konarach o godz. 20.00 16.06.2018r.,  poprzez wpłatę (koszt balu 160zł/os.) na konto Rady Rodziców nr 64851700070011019849650001 z dopiskiem: ,,Zjazd Absolwentów 2018 – nazwisko i imię, rocznik matury” – w nieprzekraczalnym terminie do 1. czerwca 2018 r.

Informacje o wydarzeniu będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej organizatora www.lobusko.pl oraz na portalu naszej gazety www.tygodnikponidzia.pl

KL

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com