Ach, co to był za studniówkowy bal (foto)

0

Miniona sobota (11 lutego), zapadnie na długo w pamięci tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju. Nic dziwnego, to właśnie wtedy odbyła się uroczystość studniówkowa buskiego „mechanika”.

mechanik_studniowka2017_123

– Ten wieczór jest wyjątkowy! Uświadamia nam, że pobyt w naszej szkole dobiega końca. Licealiści przez ostatnie trzy lata, a technicy przez cztery zdobywaliśmy wiedze – rozpoczęli maturzyści. W maju bieżącego roku musimy się wykazać na egzaminie maturalnym. Egzaminie, który pozwoli przekroczyć nam symbolicznie próg dojrzałości – mówiła młodzież otwierając imprezę.

mechanik_studniowka2017_117Zgodnie z tradycją panującą w szkole, dyrektor placówki Sylwester Pałka wraz z wicedyrektor Anną Dudą przed oficjalnym rozpoczęciem balu, wręczyli maturzystom magiczne kotyliony – symbol gospodarzy.

– Kotyliony są szczególne! Jesteśmy akademią informatyczną, więc znajdują się na nich kody QR – mówił dyrektor.  I w końcu… padły najbardziej wyczekiwane słowa tego wieczoru: „Panie, Panowie, Szanowni Państwo! Bal studniówkowy Anno Domini 2017 uważam za otwarty!” – zakomunikował dyrektor.

mechanik_studniowka2017_121
Po tych słowach zabrzmiał polonez. Panie z gracją wraz z partnerami zatańczyli ten dostojny taniec. Wielkim taktem wykazały się dziewczęta, wszak długie suknie jakie wybrały prezentowały się na parkiecie bardzo elegancko. Do tego czerwone muchy panów… to dopiero podniosło ton uroczystości! Choć młodzież była lekko stremowana „tupany” wypadł świetnie, przypadając do gustu przybyłym, którzy nagrodzili maturzystów gromkimi brawami. Choreografie przygotowała nauczycielka Jolanta Gluzika i to właśnie pod jej czujnym okiem młodzież ćwiczyła układ. Warto tu przypomnieć, że próba generalna poloneza odbyła się nietypowo, choć tradycyjnie dla „mechanika”, bo przed budynkiem szkoły.

mechanik_studniowka2017_068
Ubiegły rok pokazał, że młodzież umie wykorzystać atuty naszej szkoły. Znów jesteśmy wśród najlepszych szkół w województwie świętokrzyskim. To zasługa waszych kolegów i koleżanek, ubiegłorocznych absolwentów. Jestem przekonany, że w tym roku też tak będzie – mówił dyrektor Sylwester Pałka.

mechanik_studniowka2017_077
Na studniówkę do Pałacu w Konarach z najlepszymi życzeniami przybył starosta buski Jerzy Kolarz wraz z przewodniczącym rady powiatu Andrzejem Gądkiem. Panowie przynieśli dla maturzystów okazałe słoniki, które mają przynieść szczęście podczas pisania matur. Gospodarze powiatu na ręce przewodniczącej rady rodziców podarowali młodzieży duży kosz ze słodyczami. Słodkości i sił na pewno nie zabrakło… bowiem z koszem słodyczy jak i z najlepszymi życzeniami przybył również zastępca burmistrza Henryk Radosz.

mechanik_studniowka2017_074
Maturzyści podziękowali dyrekcji i wychowawcom bukietami kwiatów.
Po części oficjalnej trema poszła w zapomnienie. Najpierw uroczysta kolacja przy suto zastawionych stołach, aby nabrać energii, a potem była już tylko zabawa. Młodzież buskiego „mechanika bawiła się w Pałacu w Konarach do białego rana. Teraz pozostały tylko piękne wspomnienia.

Ewelina Tomf

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com