90-letni kierowca wjechał wprost pod tira

0

W poniedziałkowe południe doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej nr 78 w Lipniku (gm. Kije). 90-letni kierowca fiata siena wjechał tam wprost pod ciężarową scanię.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jak poinformował nas Damian Stefaniec z KPP w Pińczowie, funkcjonariusze ustalili, że do wypadku doszło z winy kierowcy fiata. 90-letni mężczyzna najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi ciężarowemu jadącemu od Jędrzejowa w kierunku Chmielnika.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Mężczyzna kierujący tirem był trzeźwy, ale z jego relacji wynika, że fiat wyjechał w ostatnim momencie i niewiele mógł zrobić w tej sytuacji. Odbił kierownicą i zamiast w boczne drzwi uderzył w przód maski. Mimo iż kierowca fiata został zakleszczony w aucie, żył i przytomny został zabrany przez pogotowie do Kielc- powiedział nam oficer prasowy.

DSC_0039
Staruszek, doznał m.in. urazu kończyn. Wiek był jedną z przyczyn, dla których do poszkodowanego oprócz karetki pogotowia zdecydowano o wysłaniu załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kpt. Paweł Obważanek z KP PSP w Pińczowie relacjonuje, że strażacy, którzy dotarli na miejsce wypadku musieli rozciąć karoserię auta. Dopiero po użyciu narzędzi hydraulicznych i odgięciu zmiażdżonych elementów auta udało się wydostać 90-latka.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
-Naszym zadaniem była przede wszystkim pomoc rannemu w wypadku. Dodatkowo zabezpieczaliśmy wraz z policją miejsce zdarzenia, a także miejsce lądowania helikoptera medycznego.

DSC_0029
Na czas prowadzonych działań droga krajowa nr 78 była całkowicie zablokowana, a policja wyznaczała objazdy. Akcja służb ratowniczych zakończyła się tuż przed godziną 15:30.

/kl/

fot KPP Pińczów, KPPSP Pińczów

Udostępnij.

Dodaj komentarz