70-letnia, błąkająca się po mieście kobieta – uratowana przed wychłodzeniem

0

Tylko dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, udało się ochronić przed wychłodzeniem 70-letnią kobietę. Jak się okazało, seniorka cierpi na zaniki pamięci i nie potrafiła wytłumaczyć policjantom gdzie zmierza,  jak się nazywa i gdzie mieszka.

Jak informuje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, w sobotnie, mroźne popołudnie, uwagę buskich funkcjonariuszy zwrócił m.in. ubiór kobiety,  która pomimo niskiej temperatury otoczenia (-10 stopni Celsjusza), ubrana była w niezbyt ciepłą odzież, a w dodatku szła z psem w kierunku Wiślicy. Policjanci natychmiast zareagowali.

uratowana przed wychłodzeniem

– Nasi funkcjonariusze (sierż. szt. Robert Nalepa oraz  st. sierż. Sylwester Porąbaniec.  ) zainteresowali się losem kobiety. Po zadaniu jej kilku pytań, stróże prawa natychmiast zorientowali się, że kobieta cierpi na zanik pamięci. Policjanci  zaprosili kobietę wraz z towarzyszącym jej psem do wnętrza radiowozu i wezwali pomoc medyczną. Tuż po przybyciu, ratownicy natychmiast zabrali  starszą kobietę do szpitala – relacjonuje rzecznik.

Jak dodaje, mundurowi po około dwóch godzinach ustalili dane personalne kobiety oraz adres pod którym zamieszkuje. Po dojeździe pod wskazane miejsce, mundurowi przekazali mężowi psa i poinformowali o miejscu przebywania małżonki.     

Jak podkreśla Tomasz Piwowarski, właściwa reakcja policjantów, być może zapobiegła tragedii.     /mg/

Policjanci apelują!

Na nadchodzące dni meteorolodzy zapowiadają spadek temperatur dużo poniżej 0ºC. Apelujemy o zainteresowanie się losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy. Jeśli nie będziecie Państwo mogli im pomóc osobiście, poinformujcie o nich Ośrodek Pomocy Społecznej bądź Policję. Nie przechodźcie obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Państwa telefon na Policję informujący o takich osobach może uratować je przed wychłodzeniem i przed zamarznięciem. Noc spędzona o tej porze roku na zewnątrz przy dodatkowym osłabieniu organizmu może się skończyć tragicznie.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego nr tel.: 997 lub 112.

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz