6 osób w tym 11-latka poszkodowanych w wypadku na drodze nr 776

1

Dziś, 12 grudnia, w godzinach porannych, doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 766 relacji Pińczów-Kielce. Droga przez kilka godzin będzie całkowicie zablokowana.

Jak relacjonuje Damian Stefaniec – rzecznik pińczowskich funkcjonariuszy do zdarzenia doszło od strony Morawicy, przed miejscowością Włoszczowice w gminie Kije.

?

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Kielc w stronę Pińczowa 37-latek, kierujący samochodem marki opel astra z nieustalonych  przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w stronę Morawicy 66-letnim kierowcą hyundai’a – dodaje Damian Stefaniec.

?

?

Dwie osoby podróżowały oplem astrą, natomiast hyundaiem cztery osoby w tym 11-letnia dziewczynka. Jak dodał z kolei Paweł Obwżanek – rzecznik pińczowskiej straży pożarnej podróżujący oplem w wyniku zdarzenia zostali uwięzieni we wnętrzu osobówki. Strażacy musieli więc użyć sprzętu hydraulicznego, by wydostać poszkodowanych.

?

?

W akcji ratunkowej udział wzięły także dwa  helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrały do szpitala dwie osoby. Pozostałe osoby zostały przewiezione karetkami  do pobliskich szpitali.

?

?

Na miejscu zdarzenia działa kilka zastępów straży pożarnej, ratownicy medyczni i policja, która wyznaczyła objazdy.  Dla jadących od strony Pińczowa, kierowcy kierowani są objazdem przez Piotrkowice, natomiast jadący od strony Kielc, kierowani są w stronę Dębskiej Woli.

 

Udostępnij.

1 komentarz

Dodaj komentarz