20 lat WIELKIEGO klubu z małego miasta

0

„Pierzaste liście,
żółty kwiat.
To miłek wiosenny
nasz klubowy znak”

Uczniowski Klub Sportowy „Miłek” powstał w roku 1998 z inicjatywy ówczesnego nauczyciela, a później również dyrektora Szkoły Podstawowej w Chotlu Czerwonym – Szczepana Sekuły, i to właśnie tam funkcjonował przez pierwsze lata od założenia. W tym roku mija już 20 lat, odkąd „Miłek” przyjął w swe szeregi pierwszych zawodników. Tymczasem jego założycielowi wciąż nie brakuje zapału i chęci, by szkolić z zakresu bilarda kolejne pokolenie zdolnych graczy.

????????

Początek i pierwszą siedzibę klubowi dała Szkoła Podstawowa w Chotlu Czerwonym. Zainteresowane grą dzieci rozpoczęły żmudną pracę nad opanowaniem zasad i przepisów gry, by zaraz potem zdobyć licencję bilardzistów. Udało się to 32 zawodnikom. Powołano też reprezentację szkoły w bilardzie, którą stanowili Bartłomiej Piotrowski, Mateusz Czerw i Jacek Kruk.

final_bilard001

Pierwsze koszulki, w klubowych kolorach – żółtym i zielonym, bilardziści otrzymali dopiero po 4 latach działalności. Ufundował je wówczas Nadwiślański Bank Spółdzielczy w Solcu-Zdroju. Do tego czasu bilardziści występowali w eleganckich garniturach, kamizelkach i białych koszulach. Prezes klubu zawsze dbał, by dzieci mimo niewielkich możliwości finansowych klubu, reprezentowały Ponidzie w sposób godny i elegancki, niczym na prawdziwych zawodach.

Warunki lokalowe też nie zawsze były najlepsze – ciasne sale, albo szkolne korytarze. Z Chotla Czerwonego, po likwidacji szkoły w 2012 r. klub przeniósł się do Wiślicy. Jego siedzibą były odtąd pomieszczenia garażowe miejscowej OSP. Dopiero po oddaniu nowej hali sportowej w 2017r., jedna z sal została zaadaptowana na wiślickie centrum bilardowe, które jest już docelowym miejscem spotkań bilardzistów.

SONY DSC

Znajdują się tam trzy profesjonalne stoły bilardowe wraz z wyposażeniem. Obecnie do klubu należy 52 zawodników i zawodniczki w różnym wieku. Klub prowadzi bowiem naukę gry w bilarda dla wszystkich, bez znaczenia jest miejsce zamieszkania i wiek.

SONY DSC
W trakcie 20-letniej działalności klubu… a więcej dowiecie się czytając papierową wersję “Tygodnika Ponidzia”.  Gazeta dostępna w kioskach i punktach sprzedażowych Kolportera, Ruchu i Garmondu. 

254212_479218842118547_874242679_n

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com