Wypadek w Stopnicy. Troje dzieci wylądowało w szpitalu

0

W sobotę, 5 maja po godzinie 14.00 dyżurny buskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Stopnica, na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 73 z ulicą Piotrowskiego. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy: KIA, Ford oraz Volkswagen Sharan.

Jak poinformował nas Tomasz Piwowarski z KPP w Busku-Zdroju, ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 74 – letni mężczyzna kierujący osobową KIA, wjeżdżając na drogę krajową nr 73 z drogi podporządkowanej od strony Solca – Zdroju, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, pojazdowi marki Ford. Uderzony ford, został wybity z toru jazdy i uderzył w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku pojazd VW Sharan, jadący od strony Tarnowa w kierunku Buska – Zdroju.

Pojazdami łącznie podróżowało 8 osób, z czego w wyniku zderzenia 7 w tym troje dzieci zostało przewiezionych do szpitali w Busku – Zdroju i Kielcach.

Droga na czas prowadzonych czynności ratowniczych, a następnie oględzin miejsca zdarzenia była całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy lokalnymi drogami.

Utrudnienia trwały do godz. 17.30. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Teraz śledczy będą ustalać szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku.

Udostępnij.

Dodaj komentarz