Wyruszą na sportową przygodę życia (aktualizacja)

0

10 utalentowanych młodych piłkarzy z pińczowskiego klubu sportowego TS 1946 Nida Pińczów wyjedzie jeszcze w tym miesiącu do Francji na Tournoi International the Football U-12/U-13. Rozgrywki odbędą się na Stade Sandras w Caudry, a ich organizatorem jest tamtejszy klub piłki nożnej ES Caudry.


Pińczowska Nida będzie jedynym reprezentantem Polski na tym turnieju, jednocześnie promować będzie ponidziańskie miasteczko. Podopieczni trenera Łukasza Białego, którzy na co dzień ćwiczą w pińczowską szkółkę piłkarską Football Academy, będą jedną z dziewiętnastu grup z całego świata, które na przełomie marca i kwietnia będą rywalizować w Caudry.

– Jestem pewien, że dla moich chłopaków będzie to przygoda życia. Niewątpliwie jest to również wyróżnienie dla nich, dla klubu i dla miasta, że to właśnie my będziemy reprezentować Polaków na tych zawodach – powiedział trener chłopców Łukasz Biały.

Oprócz młodych pińczowian do Francji polecą również zespoły z Rosji, Senegalu, Niemiec, Belgii i Rumuni. Drużyny zostaną podzielone na grupy, a najlepsi wystąpią w półfinałach i w finale.

-Zawodnicy prezentują bardzo dobry poziom, więc jestem spokojny o ich występy na francuskiej murawie. Bez względu na to jak poradzą sobie we Francji, pewnym jest, że na długo zapamiętają ten wyjazd. To piękna przygoda dla tych zaledwie kilkunastoletnich graczy, a zarazem sportowa promocja klubu i miasta za granicami kraju – mówi Mariusz Karcz, prezes TS 1946 Nida Pińczów, który wraz z drużyną wyjedzie do Caudry.

Z tego co już udało nam się dowiedzieć, w trakcie turnieju młodzi zawodnicy będą mieli okazję poznać m.in. Jo Freestyler’a (Johnatana Paul’a – freestyle’owca) francuskiego odpowiednika Krzysztofa Golonki.

-Wyjazd pozwoli naszym młodym, ambitnym i zdolnym piłkarzom na własnej skórze poznać poziom piłkarski rówieśniczych zespołów z różnych stron świata. Przy okazji będą mogli podszlifować język obcy i wykorzystać go w praktyce. Nie wiem jeszcze, czy będziemy mieli okazję coś pozwiedzać, ale jeśli tak, to z pewnością podzielimy się również naszymi turystycznymi doznaniami po powrocie – informuje trener.

Podopieczni Łukasza Białego pod szyldem TS 1946 Nida Pińczów wylatują do Francji już w piątek 30 marca. Tego samego dnia przewidziana jest również uroczystość otwarcia tych międzynarodowych rozgrywek. Trzymajmy kciuki za reprezentację Polski, Pińczowa i pińczowskiego klubu!

O szczegółach tego wydarzenia będziemy informować na portalu, za pośrednictwem naszego korespondenta we Francji :) . (Łukasz Biały obiecał, że będzie na bieżąco informował i wysyłał zdjęcia na Facebooku, żebyśmy mogli dodawać newsy :) :) :) ).

SONY DSC

Udostępnij.

Dodaj komentarz