Do Brukseli z ważną misją

0

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas kilkanaście dni temu podpisał w Brukseli deklarację poparcia dla Sojuszu Spójności CohesionAlliance. Razem z nim, ten ważny dokument sygnowali gospodarze 4 innych wschodnich województw naszego kraju.20180201_135337
Krótko mówiąc – chodzi o pieniądze. Duże pieniądze. Pieniądze, które pomogą w rozwoju Polski Wschodniej. Chyba nie trzeba dodawać, że jest to obszar, który znacząco odstaje pod względem gospodarczym od zachodniej części Polski. Dotychczasowe środki pozyskane przez wschodnie regiony z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia pokazały, że tamtejsze samorządy doskonale potrafią wykorzystywać szanse dane im przez Unię Europejską. Wystarczyło popatrzeć na prezentację multimedialną, jaka towarzyszyła uroczystemu spotkaniu, by przekonać się, że unijne dotacje naprawdę rozwijają.
Bruksela_2
Mosty, drogi, szkoły, centra konferencyjne i naukowe, lotniska, laboratoria badawcze i wiele, wiele innych inwestycji powstało właśnie dzięki finansowej pomocy płynącej z budżetu UE.
Bruksela_1
Gospodarze wschodnich regionów: województwa świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego oraz warmińsko – mazurskiego bardzo chcieliby utrzymać tę rozwojową tendencję i stąd wydarzenie, którego świadkiem, za pośrednictwem autorki tekstu, był także Tygodnik Ponidzia.
Podpisanie wspomnianej deklaracji… więcej o ważnej misji w Brukseli  przeczytasz w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com