Noworoczne spotkanie z sołtysami

0

             17 stycznia w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie burmistrza z sołtysami.

sołtysi_1

Sołtysów i gości biorących udział w spotkaniu powitał gospodarz Waldemar Sikora. Burmistrz podziękował za pracę na rzecz sołectw i gminy Busko-Zdrój w 2017 roku. – Dziękuję państwu za dużą aktywność w minionym roku. Obfitował on w działania które poprawiły jakość życia mieszkańców wsi, dużo zrobiliśmy w zakresie infrastruktury drogowej, remontując 16 ważnych odcinków dróg w sołectwach powiedział.

Przedstawił przyszłe plany inwestycyjne, zwracając uwagę na fakt, że strategiczne inwestycje realizowane będą w mieście, wśród nich: rewitalizacja parku zdrojowego oraz „małpiego gaju”, modernizacja ulicy Rzewuskiego, budowa tężni i pijalni wód, budowa ulicy wokół os. Sikorskiego od ul. Kard. S. Wyszyńskiego do ul. Kazimierza Wielkiego oraz remonty odcinków ulic: Łagiewnicka, Dygasińskiego, Kazimierza Wielkiego.

sołtysi_2

Oprócz działającego na wsiach funduszu sołeckiego i budżetu obywatelskiego przygotowywane są również remonty odcinków dróg: Żerniki-Bronina, Gadawa-Dobrowoda-Baranów, Zbrodzice-Widuchowa, Siesławice-Wełecz, a także oświetlenie dróg i budowa świetlic w Kołaczkowicach, Elżbiecinie i Skorzowie, w ramach których przygotowywane są projekty techniczne.

Burmistrz zaapelował do sołtysów o lepsze wykorzystanie świetlic, poinformował również o rozpoczynających się w lutym zebraniach sprawozdawczych z mieszkańcami wsi, na których podsumowane zostaną dotychczasowe działania oraz przedstawione plany rozwoju sołectw. Poruszono zagadnienia funkcjonowania buskiego hospicjum, zjawisk smogu i czadu (zatrucia tlenkiem węgla), segregacji odpadów, ochrony danych osobowych, podatków oraz możliwości dofinansowania do utylizacji wyrobów zawierających azbest.

                                                                                                                                         EHR

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com