Spłonęło auto w Pińczowie

0

W niedzielny poranek, 14 stycznia, pińczowscy strażacy otrzymali informację o pożarze na jednej z pińczowskich ulic. Płonął samochód oraz deski i drewniane palety budowlane, które znajdowały się wraz z pojazdem w blaszanym garażu.


Dyspozytor pińczowskich strażaków wysłał na miejsce zdarzenia pełną obsadę pińczowskiej strażnicy, w tym m.in. średni i ciężki samochód gaśniczy. Kilka minut po godzinie ósmej, gdy strażacy byli już na miejscu, przystąpili do akcji gaśniczej. Na miejscu ratownicy zastali blaszany garaż, z którego wydobywały się kłęby dymu. Objęty pożarem obiekt znajdował się bardzo blisko zabudowań, toteż konieczna była niezwykle sprawna akcja, aby ogień nie przeniósł się na sąsiednie budynki.

dav

-Z uwagi na wysoką temperaturę oraz gęste zadymienie nasi strażacy w celu dotarcia do źródeł ognia musieli dokonać rozbiórki ścian zewnętrznych budynku przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego, co pozwoliło na skuteczne manewrowanie prądami wody i piany gaśniczej- relacjonuje kpt. Paweł Obważanek, oficer prasowy KP PSP w Pińczowie.

dav
Wewnątrz „blaszaka” przy ul. Łąkowej oprócz garażowanego tam osobowego volkswagena, składowane były materiały palne, takie jak drewno, produkty drewnopodobne, europalety i inne przedmioty, które utrudniały akcję strażakom.

-W wyniku zdarzenia spaleniu uległ samochód osobowy oraz w znacznym stopniu budynek i składowane tam materiały. W chwili wybuchu pożaru na szczęście nikt nie przebywał w budynku. – powiedział nam rzecznik strażaków z Pińczowa.

/kl/
foto: KP PSP w Pińczowie

dav

Udostępnij.

Dodaj komentarz