Kierowco, bądź uważny

0

Wczoraj po godzinie 13 na ulicy Bohaterów Warszawy w Busku – Zdroju doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają czy kierujący volkswagenem podczas włączania się do ruchu, nie zmusił kierowcę bmw, do zjechania na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem marki Nissan. W wyniku odniesionych obrażeń 20 – letnia pasażerka bmw została przewieziona do szpitala.

84-78700
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju otrzymał wczoraj po godzinie 13 zgłoszenie o wypadku drogowym. Jak informował zgłaszający, na ul. Bohaterów Warszawy doszło do zderzenia pojazdu bmw z nissanem. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają czy kierujący volkswagenem podczas włączania się do ruchu, nie zmusił kierowcę bmw, w celu uniknięcia najechania na tył, do zjechania na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem marki Nissan. W wyniku odniesionych obrażeń 20 – letnia pasażerka bmw została przewieziona do szpitala. Kierujący volkswagenem zatrzymał się, ale po chwili odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili numery rejestracyjne pojazdu oraz dane kierującego. Po niespełna dwóch godzinach od zaistnienia wypadku, policjanci dotarli do 64 – letniego kierowcy volkswagena.

Po zabezpieczeniu wszystkich śladów i dokonaniu rekonstrukcji zdarzenia, sprawa zostanie skierowana do sądu, który oceni zachowanie kierujących.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.

Opr. TP
Źródło: KPP w Busko Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com