4 zatrzymane prawa jazdy

0

Wczoraj, w jeden dzień, w ciągu dwóch zmian, policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 4 prawa jazdy. Wszyscy czterej kierujący w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Za to wykroczenie stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

Pomimo apeli policjantów o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wciąż zdarzają się kierujący, którzy nie stosują się do norm prawnych. Tylko wczoraj czterech kierujących poruszających się w terenie zabudowanym powiatu buskiego przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h.

Na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Mietel, trzech kierujących w miejscu obowiązywania ograniczenia do „pięćdziesiątki” znacznie przekroczyło prędkość. 61 – latek poruszał się z prędkością 103 km/h, 60 – latek jechał z prędkością 105 km/h, a 33 – latek rozpędził swój pojazd do 113 km/h. Również kobietom zdarza się łamanie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości. Także wczoraj, na lokalnej drodze w gminie Stopnica, 26 – latka z powiatu staszowskiego rozpędziła kierowanego przez siebie peugeota do prędkości 108 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50 km/h. We wszystkich opisanych powyżej przypadkach spotkanie z mundurowymi zakończyło się mandatem karnym, punktami oraz obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców, którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. TP
Źródło: KPP  w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz