Odnaleźli sprawcę wypadku. Za potrącenie i ucieczkę grozi mu 3 lata więzienia

0

Dzięki drobiazgowej pracy pińczowscy policjanci ustalili sprawcę wypadku drogowego, który oddalił się z miejsca zdarzenia. 46-letniemu mieszkańcowi Radomia grozi kara do 3 roku pozbawienia wolności. 13 listopada  w miejscowości Podłęże na drodze wojewódzkiej relacji Pińczów – Kielce doszło do potrącenia rowerzystki, która doznała obrażeń ciała. Nieznany kierowca niezidentyfikowanego pojazdu, który brał udział w zdarzeniu odjechał z miejsca wypadku nie udzielając poszkodowanej żadnej pomocy.

potrącenie

Z uwagi na okoliczności zdarzenia, w tym opóźnienie zgłoszenia faktu jego zaistnienia, rozwiązanie sprawy było utrudnione. Drobiazgowo wykonane oględziny miejsca zdarzenia pozwoliły zwrócić uwagę na jeden szczegół. Pozostawiony na miejscu drobny fragment wyposażenia pojazdu dał podstawę do rozpoczęcia żmudnych poszukiwań konkretnego samochodu. Te działania potrwały zaledwie tydzień. Wraz z pojazdem ustalono także jego kierowcę, który na stałe zamieszkuje w Radomiu. Kiedy ten dowiedział się, że policjanci są na jego tropie zgłosił się do pińczowskiej jednostki w tym samym momencie, gdy mundurowi stali już praktycznie pod jego drzwiami jego mieszkania.

potrącenie2

46-letnimu mężczyźnie przedstawiono już zarzut spowodowania wypadku drogowego i oddalenia się z jego miejsca. Za taki czyn grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz