3 lata więzienia dla 17-latka?

0

We wtorkowy wieczór (14 marca) policjanci z pińczowskiej „drogówki” zatrzymali 17-letniego mieszkańca Pińczowa, który posiadał przy sobie susz roślinny. Jak informują funkcjonariusze za posiadanie tych substancji może mu  grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce na trasie Pińczów – Pasturka. Mundurowi kontrolując tam ruch drogowy spostrzegli mężczyznę, który po zmierzchu poruszał się bez wymaganych elementów odblaskowych. Z uwagi na to, że na tym odcinku doszło już do kilku śmiertelnych potrąceń osób pieszych, policjanci podjęli wobec niego interwencję.

– W trakcie rozmowy zachowanie mężczyzny jednoznacznie wskazywało na to, iż może być pod wpływem substancji odurzających. Intuicja nas nie zawiodła ponieważ przy nastolatku znaleźliśmy woreczek foliowy oraz papierowe zawiniątko, w których znajdował się susz roślinny – informują świętokrzyscy mundurowi.

Chłopak przyznał się do tego, że wcześniej palił substancję. Teraz policjanci będą sprawdzać co to za substancja i czy jej posiadanie jest dozwolone. M.G.

Udostępnij.

Dodaj komentarz