Drugi stycznia z „Tygodnikiem PONIDZIA”

0

Pierwsze tegoroczne wydanie „Tygodnika Ponidzia” przypadło na 2 stycznia. A więc można powiedzieć, że Nowy 2018 Rok rozpoczynamy z lokalną gazetą, dla której jest to 24 rok wydawniczy. Tak proszę Państwa, szanowni Czytelnicy. To już prawie ćwierk wieku jak istniejemy na rynku wydawniczym Ponidzia, to blisko ćwierć wieku cotygodniowych informacji o tym wszystkim co dzieje się nie tylko w głównych miastach, a więc w Busku – Zdroju, Pińczowie i Kazimierzy Wielkiej. Staramy się jak najwięcej pisać o tym wszystkim co dzieje się niemal w każdej z gmin naszego pięknego Regionu. Mamy nadzieję, że tak będzie w 2018 roku, a nasze informacje będą bardzo dobre, oczekiwane i …ciekawe.

Co zatem przynosi pierwszy w tym roku numer „Tygodnika PONIDZIA”?

Na stronie 1 rozpoczyna się  rozmowa jaką przeprowadziliśmy z wówczas jeszcze wójtem, ale dzisiaj BURMISTRZEM Wiślicy – Stanisławem Krzakiem. To ważny moment, bowiem w naszym regionie przybyło kolejne miasto. Na tej samej stronie piszemy o zwycięstwie Buska – Zdroju w plebiscycie, zamieszczamy także relację ze spotkań władz z mieszkańcami Ponidzia, w czasie których samorządowcy składali życzenia…

Druga strona  to tradycyjny wywiad ze starostą buskim Jerzym Kolarzem, a także informacja o drogim, potrzebnym prezencie choinkowym dla jednej z instytucji.

Strona trzecia przynosi relację na temat budżetów gminnych, a także o szczęśliwcach, uczniach którzy otrzymali stypendia. Na stronie czwartej opisujemy dwa przypadki z udziałem policji. Kolejna strona – tradycyjnie – należy do UMiG Busko – Zdrój. Warto się zapoznać z zamieszczonymi tam informacjami, bo są ciekawe. Strona szósta – poświęcona jest nowemu w regionie miastu – Wiślicy. Na siódmej piszemy o wspaniałej i wielce udanej imprezie okolicznościowej, tu też zamieszczamy stały felieton ks. Mariana Fatygi. Kolejna strona ósma to informacje z gminy Kije, w której nieustająco dzieją się ciekawe wydarzenia, na stronie dziewiątej zaś piszemy o Sanatorium „Nida”, które – uwaga, uwaga – wchodzi w swoje 50 – lecie!

Strona dziesiąta jak zwykle przynosi szereg porad i ciekawych propozycji, a na stronie jedenastej powracamy do spraw związanych z Wiślicą. Prezentujemy tu człowieka z pasją i szeregiem z tym związanych informacji, ważnych nie tylko dla mieszkańców miasta Wiślica. Kolejne strony to ogłoszenia, relacja ze spotkania w Stopnicy, spotkania koła skupiającego chorych na cukrzycę, wyjątkowo na str. 14 zamieściliśmy krzyżówkę, prezentujemy bardzo ciekawą pozycję Wydawnictwa Prószyński, książkę zatytułowaną „13 minut”. Znajdziecie Państwo w najnowszym wydaniu „Tygodnika Ponidzia” wiadomości sportowe i UWAGA! – HOROSKOP NA 2018 ROK!

Zapraszamy zatem Państwa do lektury, która jesteśmy pewni, okaże się ciekawa i satysfakcjonująca.

„Tygodnik Ponidzia”  w kioskach RUCH i sklepach, głównie spożywczych PSS Społem, od rana 2 stycznia 2018 roku.    (op.cz.)

Tygodnik_Ponidzia_nr_1_2018

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com