Dom w Złotej spalił się doszczętnie!

0

W nocy z czwartku na piątek strażacy zmierzyli się z pożarem drewnianego budynku mieszkalnego w Złotej (pow. pińczowski).

Informacja o groźnym zdarzeniu przy ul. Sienkiewicza dotarła do KP PSP tuż przed godziną 2:30.

– Do zdarzenia zadysponowaliśmy ciężki samochód gaśniczy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Pińczowie oraz poprosiliśmy o wsparcie miejscowe ochotnicze straże pożarne- poinformował nas kpt. Paweł Obważanek, rzecznik prasowy pińczowskich strażaków.

Z żywiołem walczyły w sumie trzy zastępy straży pożarnej. Oprócz zawodowej jednostki z Pińczowa, byli to ochotnicy ze Złotej i z Chrobrza. Mimo iż strażacy bardzo szybko pojawili się na miejscu zdarzenia, pożar był bardzo trudny do opanowania i ostatecznie poczynił ogromne zniszczenia.

Strażacy pracowali do wczesnych godzin rannych nad dogaszeniem drewnianego obiektu oraz jego zabezpieczeniem. Poza działaniami gaśniczymi, w celu dogaszenia zarzewi ognia, musieli także przeprowadzić częściowo prace rozbiórkowe budynku. Nie nadaje się on już do ponownego zamieszkania.

-Z przeprowadzonego rozpoznania wynikło, iż w czasie wybuchu pożaru w obiekcie nie przebywały żadne osoby. Przekazaliśmy teren pogorzeliska właścicielowi – dodaje kpt. Paweł Obważanek.

Tymczasem policja ustala przyczyny tego zdarzenia. Wstępnie oficer prasowy Damian Stefaniec z KPP w Pińczowie, jako powód powstania ognia podaje zwarcie instalacji elektrycznej. /kl/

abc1

abc2
Foto: www.zlota.osp.pl

Udostępnij.

Dodaj komentarz