Nocny wypadek w Łatanicach

0

Dzisiejsza noc obfitowała w wiele niebezpiecznych wydarzeń na drogach powiatu buskiego. Do jednego z nich doszło w Łatanicach (gm. Wiślica). Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej relacji Busko-Wiślica, 21-letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego uległ poważnemu wypadkowi.


 

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Ze względu na stan osoby poszkodowanej, musieliśmy skorzystać z narzędzi hydraulicznych, by ułatwić dostęp do kierującego i ewakuować go z auta – poinformował nas mł. Bryg. Marek Lis.

Poszkodowany został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i przewieziony do szpitala z utratą przytomności. Wstępnie ustalono, że mężczyzna doznał złamania obojczyka i urazu głowy. Z buskiego szpitala został przetransportowany do Kielc i tam obecnie znajduje się na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Zabezpieczeniem i uporządkowaniem drogi po zdarzeniu, ale przede wszystkim w akcji ratowniczej udział wziął zastęp straży zawodowej z KP PSP w Busku-Zdroju oraz wchodząca w skład KSRG jednostka ochotników z Kobylnik.

– Pierwsze ustalenia policjantów będących na miejscu zdarzenia mówią o tym, że mężczyzna jechał w kierunku Wiślicy i z nieustalonych przyczyn jego auto marki skoda fabia zjechało na przeciwległy pas ruchu, uderzyło w przepust drogowy, po czym powróciło na jezdnię. W wyniku wypadku pojazd leżał na boku tarasując przejazd – poinformował nas oficer prasowy buskiej komendy, Tomasz Piwowarski. -Nie znamy na razie stanu trzeźwości kierowcy, ale jego krew została pobrana do badań – dodał funkcjonariusz.

Na czas trwania akcji ratowniczej i czynności policyjnych droga była zablokowana.

/kl/ 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com