18-latek z gminy Pińczów stracił prawo jazdy

0

Wczorajszego popołudnia młody, początkujący kierowca stracił swoje uprawnienia. Teraz kolejne trzy miesiące będzie musiał się obyć bez prawa jazdy.Tuż przed wieczorem mundurowi kontrolowali ruch pojazdów w jednej z miejscowości gminy Złota. W pewnym momencie w obszar zabudowany z dużą prędkością wjechał pojazd marki Audi. Licznik miernika prędkości wskazywał 124 km/h, a więc o 74 km/h więcej niż dopuszczały przepisy.

Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 18 – letni mieszkaniec gminy Pińczów, który otrzymał uprawnienia do kierowania ponad miesiąc temu. Ponadto młody mężczyzna jadąc z taką prędkością, wiózł w pojeździe troje pasażerów, z którymi jechał na odbywający się w pobliżu festyn, gdzie na drodze znajdowała się duża liczba osób pieszych. Być może dzięki działaniu policjantów młody kierowca zastanowi się nad możliwymi skutkami tak brawurowej jazdy.

Będzie miał na to trzy miesiące, ponieważ na taki okres zostanie mu zatrzymane prawo jazdy. Za swój czyn otrzymał również grzywnę i 10 punktów karnych.

Źródło: KPP w Pińczowie

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz