100 lat „ogólniaka”! Zapowiada się wielkie i huczne świętowanie

0

Już za kilka miesięcy, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju, będzie obchodzić 100-lecie działalności. Z tej okazji dyrekcja szkoły zaplanowała szereg atrakcji i spotkań dla absolwentów placówki. Z kolei my, na łamach Tygodnika Ponidzia, cyklicznie będziemy prezentować Wam drodzy Czytelnicy, wszystkich tych absolwentów, o których „dziś” mówi cała Polska, a ich nazwiska nie schodzą z pierwszych stron gazet!

Grzegorz Gzyl – aktor filmowy i teatralny, znany z takich seriali jak „Na wspólnej”, Adam Jarubas, działacz PSL, marszałek woj. świętokrzyskiego od 2006r., były kandydat na prezydenta RP czy Joanna Opozda – uznana aktorka i modelka. To tylko niektórzy absolwenci buskiego ogólniaka, którzy wywodząc się z powiatu buskiego, odnieśli wielki, spektakularny sukces! Należy zaznaczyć, że takich osób jest znacznie więcej, a większość z nas nie wie, jak potoczyły się losy ich znajomych ze szkolnej ławki i kim teraz są. Chcecie się dowiedzieć? Bądźcie z nami na bieżąco!

Jubileuszowy, IX Zjazd Absolwentów z okazji 100-lecia szkoły, zbliża się wielkimi krokami! Już za 6 miesięcy, bo 15 czerwca, odbędą się główne obchody uroczystości buskiego ogólniaka, które potrwają aż 3 dni.

Jak poinformował nas wstępnie Arkadiusz Markiewicz, w pierwszym dniu zjazdu, 15 czerwca w piątek, na placu szkolnym zostanie zorganizowane m.in.  ognisko,  grill, rozgrywki sportowe czy  wystawy. Z kolei w  drugim dniu 16 czerwca, odbędzie się okolicznościowa msza św. w kościele p.w. NP NMP w Busku-Zdroju. Podsumowaniem sobotnich wydarzeń będzie uroczysty bal. Organizatorzy 100-lecia już dziś zachęcają i zapraszają do uczestnictwa w sobotniej, wieczornej imprezie, która odbędzie się w Pałacu w Konarach oddalonym 8,5 km od Buska w stronę Stopnicy. Początek godzina 20.00! Trzeci dzień zapowiada się równie interesująco, ale o tym już wkrótce.

– Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w balu prosimy o dokonywanie rezerwacji poprzez wpłatę na konto Rady Rodziców nr 64851700070011019849650001 z dopiskiem: ,,Zjazd Absolwentów 2018 – nazwisko i imię, rocznik matury – w nieprzekraczalnym terminie do 1 czerwca 2018 r. (koszt balu – 160 zł od osoby). Możliwy będzie zbiorowy transport z Buska – Zdroju do Konar w obu kierunkach w miarę możliwości i potrzeb. Zainteresowanych transportem uczestników balu prosimy o kontakt w piątek 15 czerwca 2018 r. w recepcji Zjazdu – informuje Arkadiusz Markiewicz. Jak dodaje pan Arkadiusz , istnieje również możliwość skorzystania z bazy noclegowej internatu i wyżywienia od 14 do 17 czerwca 2018 r. Tu również ilość miejsc jest ograniczona.

Ze względu na ogromną liczbę absolwentów oraz trudności z pozyskiwaniem aktualnych adresów, a także z przyczyn ekonomicznych – organizatorzy rezygnują z wysyłania imiennych zaproszeń na uroczystość. Szczegółowy harmonogram zjazdu zostanie opublikowany już wkrótce, na stronie internetowej szkoły: www.lobusko.pl, oraz na naszym portalu www.tygodnikponidzia.pl.

Więcej informacji pod numerem telefonu:  41-378-36-53 (sekretariat) lub pod numerem 41- 378- 35-47 (internat). M.G.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com