100 lat dla Pani Feliksy

0

14 maja Feliksa Juszczyk mieszkanka gminy Busko-Zdrój obchodziła swoje 100 urodziny.

Z tej okazji z koszem słodyczy i kwiatami zjawili się u Jubilatki przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju: Janina Nizioł kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Waldemar Sikora burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój, którzy pogratulowali seniorce tak dostojnego jubileuszu oraz złożyli życzenia zdrowia, miłości bliskich i pogody ducha. 

Pani Feliksa  od najmłodszych lat była krawcową. Szyła głównie ubrania dla mieszkańców Buska, jak sama podkreśla ręcznie i maszynowo. Do dziś pamiętają ją buszczanie. Najchętniej ogląda mecze piłki nożnej, jest na bieżąco w statystykach Ligi Mistrzów UEFA. Nie ogląda seriali, za to czas przeznacza na teleturnieje „Milionerzy” i ulubiony „Jeden z dziesięciu”.

Feliksa_Juszczyk

W czasie wojny kolportowała ulotki. Jej pasją było grzybobranie szczególnie w kołaczkowickim lesie, nic dziwnego, że do wszystkich posiłków najchętniej dodawałaby grzyby i… smalczyk. Kocha przyrodę dlatego wokół bloku na swoim osiedlu w Busku pielęgnowała ogródek.

Obecnie jest w Kielcach pod opieką synowej Elżbiety i syna Andrzeja. Dumna jest ze swoich  3 wnuków i 4 prawnuków. W czasie spotkania Jubilatka opowiadała gościom o swoim życiu, ma niezawodną pamięć i poczucie humoru.

Życzenia stulatce złożyli również: Małgorzata Polakowska kierownik Inspektoratu ZUS w Busku-Zdroju oraz Agata Tworogowska – kierownik Referatu Świadczeń Emerytalno-Rentowych.

EHR

Udostępnij.

Dodaj komentarz