10 wykroczeń, w tym 3 popełnione przez osoby piesze

0

Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym pińczowscy policjanci wspierani przez Odział Prewencji Policji w Kielcach prowadzili wczoraj wzmożone działania kontrolno – pomiarowe pod nazwą „Poprawa Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.
W samą akcję trwającą od godz. 12.00 do 22.00 zaangażowanych było 11 policjantów. Pińczowski ruch drogowy wsparty został policjantami Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.Większa ilość patroli miała za zadanie eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków, poprzez przeciwdziałanie popełnianiu pospolitych, a jednocześnie bardzo niebezpiecznych wykroczeń drogowych.

W ramach działań ujawniono 10 wykroczeń, w tym 3 popełnione przez osoby piesze. Jeden z kierujących podchodził tak lekceważąco do przepisów ruchu drogowego, że zdecydował się wyprzedzić na przejściu dla pieszych….policyjny radiowóz.
W trakcie działań mundurowi zatrzymali też 27-letniego, nietrzeźwego kierowcę, który prowadził samochód pomimo tego, że miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowcy i piesi popełniający wykroczenia łamiąc przepisów kodeksu drogowego zostali ukarani grzywnami i punktami karnymi. Z kolei sprawą nietrzeźwego 27-latka niebawem zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Pińczów

Udostępnij.

Dodaj komentarz